| START | TWOJE KONTO | O FIRMIE | ENGLISH SUMMARY | KONTAKT |

Autoklawy pionowe (ładowane od góry) są szczególnie polecane do sterylizacji dużych, ciężkich wsadów, jak płyny w naczyniach szklanych, czy odpady laborato-ryjne w workach. Autoklawy pionowe Systec V-Series wyznaczają nowe standardy w dziedzinie sterylizacji parowej w laboratoriach - zastosowano w nich najnowsze zdobycze wiedzy i techniki. Produkowane są w trzech wersjach: VX, VE i VB. W zależności od wersji, dostępnych jest wiele opcji wyposażenia i akcesoriów. Do niektórych zastosowań wygodniejsze są autoklawy poziome (ładowane od przodu).  Autoklaw taki można postawić na zwykłym blacie laboratoryjnym lub na specjalnym stelażu. Po otwarciu drzwi użytkownik ma dostęp do komory usytuowanej na wprost. Jest to wygodne przy sterylizacji narzędzi, tekstyliów, czy przedmiotów podłużnych. Poziome autoklawy Systec D-Series są bliźniacze z modelami pionowymi; oferowane są również w trzech wersjach: VX, VE i VB. Bogaty wybór opcji i wyposażenia.Systec DX 2D to w pełni automatyczne, poziome autoklawy przelotowe (dwudrzwiowe), przeznaczone do zainstalowania pomiędzy strefą czystą (cleanroom) a strefą o niższej klasie czystości. Są one wyposażone w barierę bioshield uszczelniającą przejście przez ścianę oraz w inteligentny system kontroli otwierania drzwi, który blokuje otwarcie przeciwległych drzwi, gdy jedne z nich są już otwarte oraz uniemożliwia otwarcie drzwi po wybranej stronie, jeżeli wsad nie przeszedł prawidłowego cyklu sterylizacji.
W odróżnieniu od innych tego typu urządzeń autoklawy Systec DX 2D odznaczają się znakomitymi propocjami - są lekkie i zajmują bardzo niewielką przestrzeń w stosunku do pojemności komory sterylizacyjnej. Obecnie produkowane są modele o pojemnościach 90, 150 i 200 litrów.  Bogaty wybór opcji i wyposażenia.Specjalistyczne autoklawy przeznaczone do przygotowywania sterylnych płynów mikrobiologicznych (pożywek, płynów do rozcieńczeń, wody peptonowej itp.). Sterylizacja całej objętości odbywa się w zbiorczym naczyniu (kuwecie) z zainstalowanym w dnie mieszadłem magnetycznym. Po sterylizacji, płyny sa schładzane do odpowiedniej temperatury i rozlewane do mniejszych naczyń (płytek Petriego, probówek, kolb itp.) bezpośrednio ze sterylizatora, np. za pomoca pompy perystaltycznej. Urządzenia te wyposażone sa w bardzo efektywne systemy nagrzewania i chłodzenia, co sprawia, że pełny cykl sterylizacji i schłodzenia do temperatury rozlewu trwa bardzo krótko w stosunku do sterylizowanej objętości.


Konfiguracja autoklawu, tj. zastosowane w nim opcje i wyposażenie, powinny być dobrane stosownie do potrzeb użytkownika i przeznaczenia urzadzenia. Głównym wyznacznikiem jest tu produkt, który będzie poddawany sterylizacji. Istotne jest także określenie, czy będzie to sterylizacja "czysta", czy "brudna". Dwie podstawowe kategorie opcji dotyczą systemów chłodzenia (sterylizacja cieczy) oraz systemów odpowietrzania i suszenia (sterylizacja odpadów i ciał stałych). Ponadto oferowane jest dodatkowe wyposażenie o charakterze uniwerslanym (drukarka, program rejestrujący dane), czy też programy specjalne, a także wielki wybór koszy i pojeników do sterylizacji odpadów w workach. 


SAPL (Systec Autoclave Process Logger) to program współpracujący z autoklawami Systec VX/VE oraz DX/DE, umożliwiający akwizycję danych, monitoring parametrów procesowych w czasie rzeczywistym, raportowanie oraz archiwizację procesów sterylizacji. Program obsługuje do czterech autoklawów, spełnia wymogi CFR-21 Part 11 oraz pracuje w środowisku Microsoft Windows. Dodatkową, cenną funkcją przewidzianą w programie jest możliwość zdalnego analizowania przez serwis przebiegu procesów  w oparciu o zarejestrowane odczyty parametrów pracy (także tych niedostępnych dla użytkownika), co umożliwia zdiagnozowanie przyczyny wadliwego działania urządzenia lub nieprawidłowego przebiegu procesu, a w niektórych przypadkach może nawet wyeliminować potrzebę bezpośredniego przyjazdu serwisanta.


Firma Systec jest także producentem autoklawów o dużej pojemności (od 210 d0 540 litrów) stosowanych w małych firmach produkcyjnych, projektach pilotażowych itp. Informacje na temat wymiarów, standardowego wyposażenia i dostępnych opcji znajdują się w załączonym pliku do pobrania.

wsteczstartdo góry