| START | TWOJE KONTO | O FIRMIE | ENGLISH SUMMARY | KONTAKT |
Komory MSC (potocznie: komory biohazard) - przede wszystkim komory II klasy bezpieczeństwa -  są przeznaczone do pracy z materiałem niebezpiecznym i zapewniają pełną ochronę personelu, otoczenia i produktu. Dwa/trzy zestawy filtrów HEPA klasy H-14 o sprawności 99,999% dla cząstek o średnicy >0,3µm oczyszczają zarówno powietrze, które trafia do komory roboczej, jak i powietrze, które wydostaje się z komory do otoczenia. W modelach do pracy z substancjami, nie ulegającymi biodekontaminacji (np. cytostatyki),  instalowany jest dodatkowy zestaw filtrów, które umożliwiają bezpieczne serwisowanie i wymianę filtrów podczas pracy komory.

Uwaga! komora laminarna uznawana za komorę bezpieczeństwa MSC powinna posiadać certyfikat zgodności z normą PL-EN 12469-2000 wystawiony przez niezależną, powszechnie uznaną organizację (np. TÜV).


Komory laminarne z pionowym przepływem powietrza zapewniają ochronę produktu umieszczonego we wnętrzu komory. Powietrze wprowadzane do komory roboczej jest oczyszczane przez filtry HEPA H-14 o sprawności 99,999 dla cząstek o średnicy <0,3µm. Komory takie częściowo zabezpieczają pracownika ale nie powinny być stosowane do pracy z materiałem niebezpiecznym. Do tego celu służą komory (MSC) - bezpiecznej pracy mikrobiologicznej, zgodne z normą PN-EN 12469.Komory laminarne z poziomym przepływem powietrza zapewniają ochronę produktu umieszczonego we wnętrzu komory. Powietrze jest filtrowane przez filtry w tylnej ścianie komory i kierowane w stronę operatora. Komory są stosowne do pracy z przedmiotami o dużych gabarytach, gdy szyba frontowa przeszkadza w prowadzeniu prac laboratoryjnych (np. pobieranie wymazów). Komory z poziomym przepływem chronią tylko produkt w komorze. Nie zapewniają bezpieczeństwa pracownikowi więc nie mogą być stosowane do pracy z materiałem patogennym.


Oferujemy także komory przystosowane do różnych specjalistycznych celów: praca z klatkami w zwierzętarni, praca z mikroskopem, termostatowane blaty, IVF,  PCR, komory do pracy z materiałem nie ulegającym biodekontaminacji (cytostatyki), komory z dostępem z dwóch stron i inne projektowane indywidualnie do potrzeb klienta.

wsteczstartdo góry