| START | TWOJE KONTO | O FIRMIE | ENGLISH SUMMARY | KONTAKT |
Nowoczesne cieplarki (inkubatory mikrobiologiczne) do zastosowań z temperaturą roboczą od +5ºC powyżej temperatury otoczenia (w przypadku konieczności inkubacji prób w temperaturach niższych należy stosować cieplarki z chłodzeniem). Rozwiązanie polegające na zastosowaniu strefy wstępnego nagrzewania, stanowiącej płaszcz powietrzny wokół komory cieplarki gwarantuje dużą stabilność i jednorodny rozkład temperatury w urządzeniu.


Inkubatory mikrobiologiczne, które umożliwiają ustawienie temperatury pracy niższej od temperatury otoczenia. Aby zapewnić właściwe parametry pracy w niskich temperaturach, wszystkie modele są wyposażone w wentylatory wymuszające obieg powietrza. Sterowanie elektroniczne, cyfrowy wyświetlacz o rozdzielczości 0.1ºC oraz sonda PT100 umożliwiają precyzyjną regulację i kontrolę wybranej termperatury.

Przyjazne dla środowiska, nie zawierają freonu i azbestu.


Nowoczesne urządzenia mogące spełniać zarówno funkcję suszarek do szkła laboratoryjnego jak i sterylizatorów na suche, gorące powietrze. Dzięki oryginalnej konstrukcji suszarki firmy Selecta uzyskują bardzo dobre parametry techniczne i eksploatacyjne. Grzałki są umieszczone w strefie wstępnego nagrzewania, która tworzy płaszcz powietrzny wokół komory. Gwarantuje to równomierne nagrzewanie komory urządzenia, bardzo szybką stabilizację temperatury oraz oszczędność energii.


Urządzenia, które mogą pełnić funkcję suszarek do szkła laboratoryjnego lub sterylizatorów na suche gorące powietrze. Mikroprocesorowy sterownik temperatury i czasu pozwala programować czas pracy, opóźnione włączanie a także rejestrację danych na komputerze PC (przez interfejs szeregowy RS 232). Podobnie jak inne, opisane wyżej urządzenia firmy Selecta konstrukcja urządzenia wykorzystuje zjawisko tzw. płaszcza powietrznego, który zapewnia równomierne nagrzewanie się komory, szybką stabilizację i równomierny rozkład temperatury w komorze.


Wszystkie modele są dostępne w wersji wodnej (temp. pracy = temp. otoczenia +5°C...99,9 lub 110°C) lub olejowej (temp. pracy = temp. otoczenia +5°C...200°C). Zbiorniki łaźni wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI 310, a obudowy z - AISI 304. Grzałki w płaszczu wykonano ze specjalnej stali nierdzewnej INCOLOY odpornej na korozję i wysokie temperatury. Każda łaźnia wyposażona jest w dodatkowy termostat zabezpieczający urządzenie przed przegrzaniem w razie awarii głównego systemu kontroli temperatury (wg normy DIN 12877.2) oraz w zawór spustowy.W łaźniach z cyrkulacją medium grzejnego (woda, olej) można uzyskać bardzo precyzyjny i jednorodny rozkład temperatur. Dzięki cyrkulacji cieczy dystrybucja temperatury od elementu grzejnego do najdalej położonych przestrzeni zachodzi szybko i równomiernie. Stabilność temperatury wynosi ±0,05ºC (modele wodne) i ±0,1ºC (modele olejowe).

 Łaźnie wielokomorowe umożliwiają jednoczesną inkubację kilku prób, każda w innej temperaturze. Każda z komór posiada oddzielny sterownik umożliwiający kontrolę parametrów pracy. Kolby i chłodnice można mocować do wspólnego statywu. Wielkość otworu każdej komory można dostosować za pomocą pokrywy z pierścieniami redukcyjnymi.


Precyzyjne łaźnie wodne z wytrząsarką pracującą ruchem posuwistym, wyposażone w mikroprocesorowy sterownik temperatury, prędkości wytrząsania i czasu pracy. Model UNITRONIC-ORBITAL C posiada system chłodzenia, umożliwiający pracę z nastawą temperatury roboczej od 0°C.


Oferujemy szeroki wybór profesjonalnych urządzeń chłodniczych:
  • lodówki
  • zamrażarki
  • płatkarki i kostkarki do lodu


Nowoczesne inkubatory CO2 umożliwiające prowadzenie hodowli komórkowych w odpowiedniej temperaturze przy określonej wilgotności oraz odpowiednio dobranym stężeniu dwutlenku węgla.
System LogTag został zaprojektowany, by zaspokoić rosnące wymagania rynku w stosunku do urządzeń rejestrujących wielkości fizyczne takie, jak temperatura i wilgotność, przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektu ekonomicznego. System ten łączy w sobie aktualne osiągnięcia wiedzy i techniki (state-of-the-art technology), niezwykła prostote i wygode obsługi, innowacyjne wzornictwo oraz wysoka jakość. Wszystko to jest oferowane po naprawde niewygórowanych cenach. LogTag to znakomite zestawienie ceny i wartości (walorów użytkowych i parametrów technicznych).

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.logtag-recorders.com

System obejmuje bezprzewodowe rejestratory (loggery) temperatury oraz temperatury i wilgotności. W zależności od przeznaczenia i zakresu pomiarowego temperatury dostępne są loggery z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz loggery wyposażone w gniazdo do podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury (co umożliwia pomiary w zakresie nawet do -85°C!). Loggery LogTag wielkością są zbliżone do karty płatniczej. W obudowie znajduje się duże "oczko" pozwalające w łatwy sposób zawieszać je w dowolnym urządzeniu lub pomieszczeniu.  Dwie diody LED sygnalizują włączenie rejestracji oraz alarm. Duży przycisk "START/MARK" umożliwia ręczne rozpoczęcie rejestracji oraz oflagowanie w pamięci momentów ważnych dla dalszej analizy danych (np. wyjęcie loggera z komory klimatycznej itp.). W skład systemu wchodzi także niewielka stacja dokująca, podłączana do gniazda USB komputera, na którym zainstalowano program LogTag Analyzer (wkrótce dostępny także w polskiej wersji językowej!). 
Absolutną i rewelacyjną nowością jest logger TRID z umieszczonym na obudowie wyświetlaczem LCD, który pozwala odczytać dane statystyczne (jak max i min temeperaturę, stany alarmowe itp.) z ostatnich 30 dni bez konieczności umieszczania loggera w stacji dokującej. Jest to niocenione w sytuacjach, gdy nie mozna skorzystać z komputera, a konieczne jest sprawdzenie w jakich warunkach znajdował się nasz produkt. 

wsteczstartdo góry